اخبار بورس

استقبال بی‌سابقه از گواهی سپرده شمش طلا در بورس کالای ایران

استقبال بی‌سابقه از گواهی سپرده شمش طلا در بورس کالای ایران

حجم معاملات گواهی سپرده شمش طلا در بورس کالای ایران از ابتدای راه‌اندازی تا روز گذشته در آماری خیره‌کننده و در پی استقبال عموم مردم و سرمایه‌گذاران از ۲ تن عبور کرد.

بر اساس گزارش‌ها، از ابتدای راه‌اندازی معاملات گواهی سپرده شمش طلا در بورس کالای ایران که به تاریخ ۱۸ اسفندماه سال گذشته برمی‌گردد تا ساعت ۱۳ امروز ۱۲ آذر ماه، حجم معاملات از ۲ تن شمش طلا عبور کرد. به این ترتیب در مدت ذکر شده ۲۰ میلیون اوراق مبتنی بر کالا به ارزش ۶ هزار و ۶۰۸ میلیارد تومان معامله شد.

بررسی دادوستد‌های گواهی سپرده شمش طلا در بورس کالا که از ۱۸ اسفند ۱۴۰۱ نخستین روزکاری خود را شروع کرد، نشان از روند تدریجی روبه‌جلوی معاملات اوراق مبتنی بر شمش طلا دارد.

بر مبنای آمار معاملات از ۱۸ اسفند ۱۴۰۱ تا ساعت ۱۳ روز یکشنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۲ (معادل ۲۱۱ روز کاری) در مجموع ۲۰ میلیون و ۸۰ هزار و ۱۶۱ گواهی سپرده شمش طلا (برابر ۲ تن و ۸ کیلوگرم) به ارزش ۶۶ هزار و ۸۵ میلیارد ریال (۶ هزار و ۶۰۸ میلیارد تومان) دست به دست شد.

این حجم از معاملات گواهی سپرده شمش طلا در بورس کالای ایران نشان‌دهنده استقبال بی‌سابقه عموم مردم و سرمایه‌گذاران از این ابزار مالی جدید است.

بیشتر بخوانید:

مقایسه طلا و دلار

مراحل خرید در بورس کالا چگونه است؟

روش دريافت کد بورس کالا چگونه است؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا