اخبار بورس

عملکرد درخشان سیمان شرق در سال مالی ۱۴۰۲

عملکرد درخشان سیمان شرق در سال مالی ۱۴۰۲

شرکت سیمان شرق در سال مالی منتهی به شهریور ۱۴۰۲، عملکرد درخشانی را از خود به نمایش گذاشت. میزان تولید کلینکر و سیمان این شرکت در این دوره علی رغم محدودیت‌های برق و گاز، ۱ و ۱۷ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش یافت.

همچنین، میزان فروش سیمان داخلی و صادراتی سیمان شرق در این دوره ۱۴ و ۳۲ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد داشت.

بر اساس گزارش عملکرد شرکت سیمان شرق، درآمد عملیاتی و سود خالص این شرکت در سال مالی منتهی به شهریور ۱۴۰۲ به ترتیب ۳۸ و ۷۰ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش یافت.

درآمد عملیاتی و سود خالص تلفیقی سیمان شرق نیز در این دوره ۵۱ و ۷۲ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل بیشتر شد.

شرکت سیمان سفید شرق، شرکت معادن زغال سنگ شرق، شرکت فرآورده‌های سیمان شرق، شرکت حمل و نقل سپهر سیمان مشهد و شرکت توسعه صنعت آهک پارسیان غدیر، دیگر شرکت‌های زیرمجموعه سیمان شرق هستند که عملکرد درخشانی را در سال مالی منتهی به شهریور ۱۴۰۲ از خود به نمایش گذاشتند.

بر اساس گزارش عملکرد این شرکت‌ها، درآمد عملیاتی و سود خالص آن‌ها به ترتیب ۷۲، ۷۳، ۶۶، ۸۴ و ۹۶ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش یافت.

شرکت سیمان شرق در سال مالی منتهی به شهریور ۱۴۰۲، فعالیت‌های مهمی را نیز انجام داد که از جمله آن‌ها می‌توان به پرداخت ۳۵۰ میلیارد تومان سود سهامداران طی موعد مقرر، کسب رتبه ۲۴۵ در رتبه بندی IMI۱۰۰، قرار گرفتن در بین ۱۰ شرکت برتر در بین گروه سیمان، صادرکننده برتر سیمان به کشور‌های مستقل مشترک المنافع، افزایش تولید کلینکر نسبت به سال مالی قبل به رغم محدودیت‌های گاز و برق، تحقق ۱۰۲ درصدی کل بودجه تناژی فروش داخلی، بازاریابی و صادرات سیمان کلاس G به ترکمنستان، سهم ۴۰ درصدی صادرات سیمان کل کشور به ترکمنستان، بازاریابی و صادرات سیمان به روسیه اشاره کرد.

برنامه‌های راهبردی کوتاه و بلندمدت سیمان شرق نیز شامل افزایش سهم از بازار داخلی و صادراتی، افزایش کیفیت محصول، افزایش رضایتمندی مشتری و انجام مسئولیت‌های اجتماعی و برنامه توسعه محصولات جدید و ورود به بازار‌های جدی توزیع می‌شود.

برنامه‌های در دست اقدام سیمان شرق نیز شامل طراحی و ساخت چرخنده آسیاب سیمان واحد ۳، بهینه‌سازی کولینگ تاور واحد ۴، طرح مدار بسته کردن آسیاب سیمان، طرح تجهیز و توسعه ناوگان حمل و نقل، طرح توسعه آهک هیدراته، تکمیل و بهره‌برداری سیلوی فلزی واحد ۴، نوسازی شل کوره واحد ۳، عرضه اولیه دو شرکت سیمان سفید شرق و معادن زغال سنگ شرق و بررسی طرح تبدیل الکتروفیلتر به بگ هاوس در خط ۳ به دلیل کمبود آب است.

علی روشندل معاون مالی سیمان شرق نیز در خصوص برنامه تجدید ارزیابی، گفت: فعلاً افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی به دلیل هزینه‌ها در دستور کار نیست.

در مجموع، شرکت سیمان شرق در سال مالی منتهی به شهریور ۱۴۰۲، عملکرد درخشانی را از خود به نمایش گذاشت و توانست در حوزه‌های مختلف رشد قابل توجهی را تجربه کند.

این عملکرد درخشان نشان از توانمندی‌های بالای این شرکت و مدیریت آن دارد. انتظار می‌رود سیمان شرق در سال‌های آینده نیز با تداوم این روند، موفقیت‌های بیشتری را کسب کند.

بیشتر بخوانید:

چگونه خرید خودکار عرضه اولیه را فعال کنیم؟

آموزش خرید عرضه اولیه

نحوه خرید و فروش سهام در فارکس 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا