اخبار بورس

بازار مالی بورس کالا با معامله ۳ میلیون گواهی سپرده کالایی و ۳۷ میلیون واحد صندوق کالایی

بازار مالی بورس کالا با معامله ۳ میلیون گواهی سپرده کالایی و ۳۷ میلیون واحد صندوق کالایی

در معاملات روز گذشته در بازار مالی بورس کالا، بیش از ۳ میلیون گواهی سپرده کالایی و ۳۷ میلیون واحد صندوق کالایی به فروش رسید. در این معاملات، بیشترین حجم معاملات مربوط به گروه سیمان بود.

تبلیغات

در دادوستد‌های بازار گواهی سپرده کالایی، ۳ میلیون و ۲۴۶ هزار و ۵۸۳ گواهی سپرده کالایی به ارزش یک هزار و ۵۲۵ میلیارد و ۱۶ میلیون ریال دست به دست شد. در معاملات امروز با ۷ دارایی پی گرفته شد، و بیشترین حجم معاملات برای گروه سیمان به میزان ۲ میلیون و ۴۷۹ هزار گواهی سپرده کالایی بود. همچنین در این روز، در بازار گواهی سپرده کالایی یک هزار و ۸۰۰ دفعه معامله صورت گرفت.

در معاملات روز گذشته، قیمت سیمان سفید خوزستان ۱.۲ درصد کاهش یافت و به ۱۶۴ هزار تومان رسید. قیمت سیمان سفید فارس ۱.۷ درصد افزایش یافت و به ۱۶۹ هزار تومان رسید. قیمت سیمان سبزوار نیز ۰.۵ درصد کاهش یافت و به ۱۶۸ هزار تومان رسید.

در گروه فلزات، قیمت شمش طلا ۱.۵ درصد کاهش یافت و به ۱۴ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان رسید.

در گروه پتروشیمی، قیمت متانول ۱.۲ درصد افزایش یافت و به ۱۱ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان رسید.

در دادوستد‌های بخش صندوق‌های کالایی، ۳۷ میلیون و ۳۹۵ هزار و ۹۱ گواهی سپرده کالایی به ارزش ۹۸۵ میلیارد و ۳۲۹ میلیون ریال دست به دست شد. در این روز ۱۰ هزار و ۲۳۱ دفعه معامله صورت گرفت. در دادوستد‌های روز گذشته در بخش صندوق‌ها، در سمت حقیقی‌ها، ۴ هزار و ۲۱۷ خریدار و یک هزار و ۷۱۲ فروشنده و در سمت حقوقی‌ها، ۳۴ خریدار و ۹ فروشنده در بازار حاضر بودند.

بیشترین حجم معاملات در بازار صندوق‌های کالایی مربوط به صندوق س. پشتوانه سکه طلا کهربا (کهربا) بود که به میزان ۸ میلیون و ۸۱ هزار و ۶۶۸ واحد صندوق کالایی به ارزش ۲۰۳ میلیارد ریال صورت پذیرفت.

بیشتر بخوانید:

خرید کدام سهام ریسک کمتری دارد؟

روش دريافت کد بورس کالا چگونه است؟

مراحل خرید در بورس کالا چگونه است؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا