اخبار مسكن

رکود بازار مسکن و اصرار فروشندگان برای قیمت‌های بالا

رکود بازار مسکن و اصرار فروشندگان برای قیمت‌های بالا

بررسی فایل‌های مشاوران ملکی نشان می‌دهد که در بازار مسکن از تغییراتی گذر کرده‌ایم. تعداد فایل‌های سبز (که ملک‌های زیر متوسط قیمت منطقه را نشان می‌دهد) به نسبت فایل‌های قرمز (که به ملک‌هایی اشاره دارد که بیش از متوسط منطقه قیمت‌گذاری شده‌اند) بیشتر است. به نظر می‌رسد که مالکان ملک‌های سبز ترجیح می‌دهند ملک خود را با قیمت منصفانه‌تری به فروش برسانند.

با این حال، همچنان فروشندگانی وجود دارند که در مقابل رکود بازار مسکن و گذشت زمان طولانی از معرض فروش ملکشان، اصرار دارند تا ملک خود را با قیمت بالا به فروش برسانند.

گرچه سبزها در بازار مسکن اکثریت را تشکیل می‌دهند، اما مشاهدات نشان می‌دهد که بازار مسکن در حال حاضر در وضعیت تعادل نمی‌باشد. بر اساس گزارش یک واسطه‌گر ملکی، قیمت مسکن در ابتدای سال تا اواخر تابستان افزایش داشت و در تابستان به کاهش گرفت. برای مثال، یک مترمربع مسکن در آپارتمان‌های 30 سال ساخته با امکانات در فروردین با قیمت 110 میلیون تومان عرضه می‌شد و هم‌اکنون با قیمت 85 میلیون تومان به فروش می‌رسد.

مثلاً، در محله کردستان، آپارتمانی با 115 مترمربع مساحت و 30 سال عمربنا، با قیمت 32 میلیارد و 400 میلیون تومان به فروش می‌رسد. در محله ملاصدرا، آپارتمانی 145 متری و نوساز به قیمت 23 میلیارد و 950 میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است.

و در محله پیروزی، برای یک واحد 55 متری و 6 سال ساخت، قیمت آن به 4 میلیارد و 150 میلیون تومان می‌رسد. همچنین، در محله ظفر، برای آپارتمانی 98 متری و 5 سال ساخت، 20 میلیارد و 580 میلیون تومان تعیین شده است.

واحدی 98 متری و نوساز در محله اشرفی اصفهانی با قیمت 14 میلیارد و 700 میلیون تومان و در محله جمالزاده شمالی، آپارتمانی 112 متری و 9 سال ساخت با قیمت 13 میلیارد تومان به فروش می‌رسد.

 

بیشتر بخوانید:

مقایسه بازار بورس و طلا و مسکن

شاخصهای مهم رکود بازار مسکن چيست؟

طلا بخریم یا مسکن؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا