اخبار مسكن

تأخیر در ابلاغ آئین‌نامه وام مسکن روستایی با مبلغ 350 میلیون تومان

تأخیر در ابلاغ آئین‌نامه وام مسکن روستایی با مبلغ 350 میلیون تومان

با توجه به تأخیر در ابلاغ آئین‌نامه تصویب شده وام مسکن روستایی به مبلغ 350 میلیون تومان، عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی توضیحاتی ارائه داده و نیاز به ارتقاء این موضوع را مورد تأکید قرار داده است.

حسین محمد صالحی دارانی، عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی، در خصوص تأخیر دولت در ابلاغ آئین‌نامه تصویب شده وام مسکن روستایی به مبلغ 350 میلیون تومان و دلایل این تأخیر توضیحاتی ارائه داد. وی تأکید کرد که موضوع مسکن و مسکن ملی در کلان شهرها و روستاها به دلیل وجود اشکالات فراوانی، به عنوان یک طرح ناموفق در نظر گرفته خواهد شد.

صالحی دارانی افزود: در کنار تأخیر دولت در ابلاغ این آئین‌نامه‌ها، بانک‌ها نیز برای مردم مشکلات زیادی ایجاد می‌کنند، از جمله سخت‌گیری در ارائه ضامن، که برای مردم روستا در ارائه کارمند رسمی به‌عنوان ضامن برای وام، مشکل‌ساز است.

وی تأکید کرد: مبلغ اقساط این وام‌ها بیشترین موارد به حدی زیاد است که روستاییان قادر به پرداخت آن نیستند. به‌طوری که حتی شهرنشینان و کسانی که درآمد ثابتی دارند نیز نمی‌توانند اقساط این وام را پرداخت کنند.

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها ادامه داد: وام مسکن روستایی می‌تواند به مردم کمک کند تا خانه‌دار شوند. اما شرایط اعطای این وام‌ها باید تسهیل شود.

وی در پایان اظهار داشت: بعد از اصلاح شیوه پرداخت این وام‌ها، دولت باید آئین‌نامه‌های اعطای وام مسکن روستایی را هر چه زودتر تصویب و ابلاغ کند تا این تأخیر و افزایش گرانی و تورم باعث نشود که ارزش این مبلغ از دست برود.

صالحی دارانی تأکید کرد: این اقدامات در گذشته نیز انجام شده و دولت سال قبل وام مسکن روستایی را در سه ماه انتهایی سال ابلاغ کرد و این مسئله باعث شد که روستاییان نتوانند از این وام بهره‌مند شوند. اگر ابلاغ آئین‌نامه به تأخیر بیفتد، شرایط سال قبل تکرار خواهد شد.

بیشتر بخوانید:

شاخصهای مهم رکود بازار مسکن چيست؟

انواع بازارهای مالی چیست و تئوری کارایی آن‌ها چگونه است؟

مقایسه بازار بورس و طلا و مسکن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا