اخبار طلا

طلا در روز دوشنبه با وجود کاهش اندک قیمت، همچنان صعودی ماند

طلا در روز دوشنبه با وجود کاهش اندک قیمت، همچنان صعودی ماند

قیمت هر اونس طلا در روز دوشنبه در معاملات آتی بازار نیویورک با 0.1 درصد افزایش به 1981 دلار رسید. این افزایش اندک نشان می‌دهد که بازار طلا همچنان تحت تأثیر اخبار مثبتی است که در مورد احتمال توقف روند افزایش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا منتشر شده است.

تبلیغات

تحلیلگران می‌گویند که انتظار بازار از سیاست فدرال رزرو آمریکا طی یک هفته گذشته تغییر قابل توجهی داشته و حالا همه در مورد کاهش نرخ بهره و میزان آن صحبت می‌کنند.

پایین آمدن نرخ بهره هزینه نگهداری طلا به عنوان یک سرمایه غیر سودده را کاهش داده و تمایل برای خرید آن را بالا می‌برد. از طرف دیگر، کاهش ارزش دلار خرید طلا را برای دارندگان سایر ارزهای دنیا ارزان‌تر می‌کند.

ضعف بازار اشتغال آمریکا و گزارش پایین‌تر از حد انتظار تورم مصرف‌کننده امید به آسان‌تر شدن سیاست‌های پولی بانک مرکزی آمریکا را در آینده نزدیک‌تر بالا برده است.

شاخص دلار 0.2 دلار کاهش یافته و به پایین‌ترین رقم طی دو ماه و نیم گذشته رسیده است.

تاجران حالا تقریباً مطمئن هستند فدرال رزرو نرخ بهره را در اجلاس 12 و 13 دسامبر تغییری نمی‌دهد.

پایین آمدن نرخ بهره ارزش دلار و سود اوراق قرضه خزانه‌داری آمریکا را هم پایین آورده که به نفع طلا خواهد بود.

دارایی‌های صندوق طلای اس‌پی‌دی‌آر، بزرگ‌ترین صندوق قابل معامله در بورس با پشتوانه طلا در دنیا 1.49 درصد در روز جمعه افزایش یافته و به 883.43 تن رسیده است.

سرمایه‌گذاران حالا منتظر جزئیات آخرین اجلاس بانک مرکزی آمریکا هستند تا سیاست این بانک در مورد نرخ بهره مشخص‌تر شود.

در میان سایر فلزات گرانبها، قیمت نقره با 0.33 درصد کاهش به 24 دلار و 12 سنت رسید و پلاتین با 0.47 درصد افزایش 907 دلار معامله می‌شود.

تحلیلگران می‌گویند که اگر فدرال رزرو در اجلاس دسامبر نرخ بهره را کاهش دهد، قیمت طلا می‌تواند به 2000 دلار در هر اونس برسد.

بیشتر بخوانید:

طلا بخریم یا پلاتین؟

طلا بخرم یا سکه؟

تفاوت های طلا و نقره چیست؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا