اخبار بورس

تخصیص سهام عدالت به مشمولان جدید و واریز سود سهام عدالت به آذرماه موکول شد

تخصیص سهام عدالت به مشمولان جدید و واریز سود سهام عدالت به آذرماه موکول شد

مجید عشقی، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار، در حاشیه نشست شورای عالی بورس، اظهار کرد: تخصیص سهام عدالت دچار عدم تصمیم گیری و توقف شده بود و این وظیفه به شورای عالی بورس سپرده شد.

عشقی افزود: هدف این است که در ۳۶ شرکت بورسی و ۱۳ شرکت غیر بورسی مجامع برگزار شود. اکنون بعد از ۳ سال مجامع می‌خواهد برگزار شود، گام‌های اولیه برای برگزاری مجامع برداشته خواهد شد.

رئیس سازمان بورس با اشاره به اینکه باید حضور حداکثری را برای مجامع شرکت‌های استانی سهام عدالت داشته باشیم، گفت: این مجامع ۵۵ میلیون نفر را درگیر خواهد کرد و کار بسیار سختی است.

عشقی در ادامه با اشاره به اینکه شرکت‌های استانی نهاد مالی هستند، گفت: باید مقررات شرکت‌های مالی رعایت شود. سهامداران می‌توانند به صورت مستقیم در مجامع حضور داشته باشند، مجامع هم به صورت حضوری و هم به صورت الکترونیکی است، اما رأی گیری بر اساس روند الکترونیکی است.

وی افزود: در سال‌های گذشته مجامع تعاونی استانی با حضور تعداد کمی برگزار شده بود، مثلاً برای شرکت سهامدار ۱۰۰ هزار نفری، ۱۰ نفر تصمیم گیری می‌کردند، اما اکنون باید ظرفیت به ۲۰ درصد برسد. با این کار به این شرکت‌ها اجازه دادیم امین دارایی مردم در سهام عدالت باشند.

عشقی همچنین با اشاره به اینکه کانون سهام عدالت باید از اعضای هیئت مدیره شرکت‌های استانی انتخاب شوند، گفت: هدف این است که اداره پرتفوی سهام عدالت به دست شرکت‌ها و کانون سهام عدالت باشد.

وی در پایان با اشاره به اینکه مرحله اول سود سهام عدالت آذر ماه پرداخت خواهد شد، گفت: برخی شرکت‌ها هنوز سود را واریز نکردند که موظف هستند در روزهای آتی این کار را انجام دهند. در غیر این صورت اسامی آنان منتشر می‌شود. این سود در دو بخش آذر ماه و بخش دوم پایان سال واریز خواهد شد.

عشقی همچنین با اعلام اینکه تخصیص سهام عدالت جدید به مشمولین به دولت و سازمان خصوصی سازی و مجلس مربوط می‌شود، گفت: اقدامات اختصاص این سهام به مشمولین جدید که شامل ۶ میلیون نفر تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد و ایثارگران هستند، در حال انجام است. اطلاعات دقیق‌تر را باید از سازمان خصوصی‌سازی باید پیگیری کرد.

بیشتر بخوانید:

کدام سهام بورس را بخریم؟

بورس چیست

کد بورسی برای افراد زیر ۱۸ سال

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا