اخبار بورس

بیمه در برابر نوسانات قیمت طلا با قراردادهای اختیار معامله

بیمه در برابر نوسانات قیمت طلا با قراردادهای اختیار معامله

رحمان آراسته، مدیر بازار مشتقه بورس کالا، درباره اهمیت و مزایای قراردادهای اختیار معامله در بازار طلا توضیحاتی ارائه داد. وی اظهار کرد که قراردادهای اختیار معامله برای معاملات طلا بسیار مهم و مفید هستند و یکی از مزایای مهم آنها، بیمه در برابر نوسانات قیمت طلا می‌باشد.

وی ادامه داد: “بورس کالا از ابتدا قصد داشته که با ورود هر دارایی به بازار مالی و مشتقه، یک زنجیره از ابزارهای مالی روی آن اعمال کند.” سپس تاریخچه و گسترش معاملات شمش طلا با گواهی سپرده، صندوق‌های طلا و قراردادهای آتی را تشریح کرد.

آراسته به اهمیت و توانایی قراردادهای اختیار معامله در بورس کالا اشاره کرد و اظهار داشت: “قرارداد اختیار معامله تکمیل کننده قراردادهای آتی در بازار مشتقه است. افراد می‌توانند با ترکیب مختلفی از ابزارهای مالی، یک پرتفوی سرمایه‌گذاری را روی طلا داشته باشند.”

وی درباره اینکه چرا قراردادهای اختیار معامله می‌توانند برای سرمایه‌گذاران جذابیت داشته باشند، توضیح داد: “مهم‌ترین مزیتی که قرارداد اختیار معامله می‌تواند داشته باشد این خواهد بود که با آن افراد خود را در برابر نوسانات قیمت بیمه می‌کنند. این امکان با این ابزار فراهم شده است که افراد می‌توانند خود را بیمه کنند.”

در پایان، آراسته به توضیح مثالی از نحوه عملکرد این ابزارها پرداخت و توضیح داد که افراد می‌توانند با استفاده از قراردادهای اختیار معامله، خود را در برابر نوسانات قیمت طلا بیمه کنند و به این ترتیب در صورت افزایش یا کاهش قیمت، به سود بیشتر دست یابند. همچنین افراد می‌توانند به راحتی در بازار معاملاتی این ابزارها شرکت کنند بدون وجود محدودیتی.

 

بیشتر بخوانید:

مراحل خرید در بورس کالا چگونه است؟

طلا بخرم یا سکه؟

روش دريافت کد بورس کالا چگونه است؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا