اخبار بورس

با وجود خونریزی در منطقه خاورمیانه، بازارهای اروپایی در حال آماده شدن برای بازگشایی با رشد هستند.

با وجود خونریزی در منطقه خاورمیانه، بازارهای اروپایی در حال آماده شدن برای بازگشایی با رشد هستند.

با وجود بحران ژئوپلیتیکی و خونریزی در اسرائیل و غزه، بازارهای سهام اروپا در روز سه‌شنبه با افتتاح مثبتی روبرو شدند.

تبلیغات

شاخص Stoxx 600 منطقه در معاملات ابتدایی با افزایش 1.2% روبرو شد. در مقایسه با روز دوشنبه، بخش‌های مختلف به جز نفت و گاز با افزایش به معاملات پرداختند که 0.6% کاهش داشتند. سهام حوزه گردشگری با وجود عدم اطمینان جهانی به دلیل لغو پروازهای هواپیماها به سمت اسرائیل، 2.17% افزایش داشتند.

در روز سه‌شنبه، با وجود بحران جغرافیایی و خونریزی در اسرائیل و قطاع غزه، بازارهای اروپایی در مسیر بازگشایی با رشد قرار دارند.

اسرائیل در روز دوشنبه به یک حمله هوایی به نواحی مختلف نزدیک به قطاع غزه پرداخت و این حملات به پاسخی به حمله غافلگیرانه گروه اسلامی فلسطینی حماس در روز شنبه که صبح آغاز شده بود، ادامه یافت.

TICKER کمپانی قیمت تغییر تغییر %
.FTSE
FTSE 100 7563.64 71.43 0.95
.GDAXI
DAX 15349.41 221.3 1.46
.FCHI
CAC 40 Index 7106.35 84.95 1.21
.FTMIB
FTSE MIB 28102.01 419.95 1.52
.IBEX
IBEX 35 Idx 9281.5 130.2 1.42

وزیران اسرائیل دستور داده‌اند تا قطاع غزه، که از قبل تحت حصار قرار دارد و جمعیتی بالغ بر دو میلیون نفر را در بر می‌گیرد، تحت “حصار کامل” قرار داده شود و تأمین مواد غذایی، آب و برق به این منطقه قطع گردد.

در طول شب، بازارهای آسیا و اقیانوسیه نیز به طور گسترده روند رشد صعودی داشتند، در حالی که فیوچرهای سهام آمریکا نزدیک به خط میانی تغییر کردند و واکنش و ریسک‌های احتمالی ناشی از یک جنگ طولانی مدت بین اسرائیل و حماس را ارزیابی می‌کردند.

سرمایه‌گذاران همچنین تأثیر نظرات اقتصاددانان فدرال رزرو را دریافت می‌کردند که به نظر می‌رسد باعث تراکم در انتظارات نرخ بهره‌بری در ایالات متحده شده بود.

معاون رئیس فدرال رزرو، فیلیپ جفرسون، گفت که بانک مرکزی به دلیل افزایش تند و تیز در بهره‌های اوراق‌بازاری خزانه نیاز دارد “به دقت پیش بروید” . در همین حال، رئیس فدرال رزرو دالاس، لوری لوگان، گفت که نرخ بهره‌گیری در بلندمدت ممکن است به دلیل افزایش ترم‌پریم‌های بلند مدت،بالا بماند. به این معنا که کمتر نیاز به افزایش نرخ بهره‌گیری فدرال فاند داریم.

بیشتر بخوانید:

بورس کدام کشور بهتر است؟

کدام سهام بورس را بخریم؟

مقایسه بورس ایران و جهان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا