اخبار بانک ها

کامرز بانک اولین بانک آلمانی با مجوز نگهداری رمزارز

کامرز بانک اولین بانک آلمانی با مجوز نگهداری رمزارز

کامرز بانک، بزرگترین بانک آلمان، روز چهارشنبه اعلام کرد که مجوز نگهداری رمزارز را از نهاد نظارتی مالی این کشور دریافت کرده است.

با این مجوز، کامرز بانک قادر خواهد بود که گستره وسیعی از خدمات دارایی دیجیتال را با تاکید ویژه بر دارایی‌های رمزنگاری شده ارائه دهد. این خدمات شامل نگهداری، خرید و فروش، و انتقال رمزارزها خواهد بود.

کامرز بانک با هدف حمایت از مشتریان نهادی خود، از جمله شرکت‌ها و نهادهای دولتی، این پلتفرم را ایجاد خواهد کرد. این پلتفرم امن و قابل اعتماد خواهد بود و با مقررات مالی آلمان مطابقت خواهد داشت.

یورگ اولیوری دل کاستیو شولز، مدیرعامل کامرز بانک، گفت: “اعطای این مجوز نقطه عطف مهمی برای ما است. این امر تعهد ما به استفاده از آخرین فناوری‌ها و نوآوری‌ها را نشان می‌دهد و پایه و اساس حمایت از مشتریان را در زمینه دارایی‌های دیجیتال تشکیل می‌دهد.”

مجموع ارزش بازار جهانی ارز‌های دیجیتال در حال حاضر ۱.۴۳ تریلیون دلار برآورد می‌شود که این رقم نسبت به روز قبل ۵.۰۰ درصد بیشتر شده است. در حال حاضر ۵۱.۱۰ درصد کل بازار ارز‌های دیجیتال در اختیار بیت‌کوین بوده که در یک روز ۰.۳۰ درصد افزایش داشته است.

اعطای مجوز به کامرز بانک برای نگهداری رمزارزها یک رویداد مهم در صنعت ارزهای دیجیتال در آلمان است. این نشان می‌دهد که بانک‌های سنتی در حال پذیرش ارزهای دیجیتال به عنوان یک دارایی قانونی هستند.

این خبر همچنین می‌تواند تأثیر مثبتی بر ارزش بازار ارزهای دیجیتال داشته باشد. با افزایش پذیرش ارزهای دیجیتال توسط بانک‌ها، سرمایه‌گذاران احتمال بیشتری دارد که به این بازار وارد شوند.

بیشتر بخوانید:

بانکداری چیست

فرق بانک دولتی و خصوصی

انواع بازارهای مالی چیست و تئوری کارایی آن‌ها چگونه است؟

منبع: qudsonline

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا