اخبار بانک ها

انتقال موسسه اعتباری نور به بانک ملی از تاریخ ۱۱ آذرماه ۱۴۰۲ آغاز می‌شود.

انتقال موسسه اعتباری نور به بانک ملی از تاریخ ۱۱ آذرماه ۱۴۰۲ آغاز می‌شود.

بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد که انتقال سپرده‌ها و دارایی‌های موسسه اعتباری نور به بانک ملی ایران از روز شنبه یازدهم آذرماه آغاز شده است.

تبلیغات

بر اساس این اطلاعیه، سپرده‌گذاران و سایر ذی‌نفعان این موسسه می‌توانند از تاریخ مذکور با مراجعه به شعب سابق موسسه اعتباری نور (ذیل مدیریت بانک ملی) از تمام خدمات بانکی لازم استفاده کنند.

در خصوص سایر ذی‌نفعان بانک، برنامه‌ریزی لازم به شرح ذیل اتخاذ شده است:

  • شعب و کارکنان شاغل در موسسه اعتباری نور همانند گذشته مشغول به فعالیت بوده و در چارچوب مصوبات کمیته اصلاح نظام بانکی به بانک ملی ایران منتقل می‌شوند.
  • ارائه خدمات بانکی به تمامی مشتریان محترم اعم از سپرده گذاران و تسهیلات گیرندگان مؤسسه اعتباری یاد شده با مدیریت و راهبری بانک ملی ایران در چارچوب ضوابط و مقررات ابلاغی و طبق روال عادی قبلی به قوت خود ادامه می‌یابد و مشتریان می‌توانند خدمات مزبور را همانند گذشته در چارچوب قراردادهای سپرده‌گذاری و تسهیلاتی دریافت کنند. علاوه بر آن در چارچوب مقررات این بانک از خدمات گسترده‌تری که توسط بانک مذکور در حال ارائه است بهره‌مند شوند.
  • امور سهام مؤسسه اعتباری نور، پاسخگوی تمام سوالات و درخواست‌های سهامداران محترم مؤسسه خواهد بود. مطالبات سهامداران محترم مؤسسه یاد شده در چارچوب مصوبات صدرالاشاره و پس از ایفای تعهدات مؤسسه مذکور به بانک مرکزی و سایر دستگاه‌های اجرایی و مراجع قانونی، محاسبه و پرداخت می‌شود.
  • هیئت سرپرستی منصوب بانک مرکزی در مؤسسه اعتباری غیربانکی نور مستقر هستند و تمام مراحل این برنامه توسط آنان و با نظارت کامل در حال انجام می‌باشد.

بانک مرکزی در پایان خاطر نشان کرد که این فرایند به عنوان گامی مهم در راستای حفظ ثبات و سلامت نظام بانکی محسوب شده و همراهی در اجرای موفق آن برای ارائه خدمات بهتر به آحاد جامعه مورد انتظار می‌باشد.

بیشتر بخوانید:

تفاوت بين بانک و موسسه اعتباری چيست؟

فرق بانک دولتی و خصوصی

انواع بازارهای مالی چیست و تئوری کارایی آن‌ها چگونه است؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا