اخبار بانک ها

92 میلیون یورو افزایش در نرخ تسعیر ارز برای بانک خاورمیانه

92 میلیون یورو افزایش در نرخ تسعیر ارز برای بانک خاورمیانه

مدیر عامل شرکت بانک خاورمیانه اعلام کرد: با توجه به وضعیت مثبت بازار ارز، بانک خاورمیانه تا پایان ماه شهریور سال ۱۴۰۲، حدود نود و دو میلیون یورو افزایش در نرخ تسعیر ارز را پیش‌بینی می‌کند.

جواد جوادی، عضو هیئت مدیره و مدیر عامل بانک خاورمیانه، به تأثیر تغییرات نرخ ارز در این بانک اشاره کرد. او افزود: آخرین بخشنامه ارائه شده توسط بانک مرکزی در تاریخ ۲۵ اسفند ۱۴۰۱، مرتبط با اعلام نرخ و روش تسعیر اقلام پولی دارایی‌ها و بدهی‌های ارزی در شبکه بانکی بوده است.

وی افزود: عدم ارائه بخشنامه جدید، مبنای تسعیر اقلام پولی دارایی‌ها و بدهی‌های ارزی برای گزارشگری در دوره مالی منتهی به ۳۱ شهریور ۱۴۰۲ می‌باشد.

جهت اعمال این تغییرات در دفاتر بانک و تهیه صورت‌های مالی، مبلغ ۲۶۵،۰۰۰ ریال برای هر یورو و مبلغ ۲۵۰،۰۰۰ ریال برای هر دلار آمریکا و دیگر اسعار بر اساس نرخ تبدیل آن به یورو محاسبه می‌شود.

جوادی اظهار کرد: با توجه به وضعیت مثبت بازار ارزی، بانک خاورمیانه انتظار دارد که این تغییرات در نرخ تسعیر ارز، به عنوان یک عامل افزایشی، تأثیر درآمدی مثبتی را بر روی عملکرد بانک داشته باشد.

نیاز به تعیین اثر دقیق این تغییرات بر سود و زیان بانک (شامل تعیین تأثیر نرخ تسعیر جدید بر اقلام دارایی و بدهی پولی و نیز تأثیر آن بر ذخیره مطالبات مشکوک الوصول تسهیلات و مطالبات ارزی و غیره) منوط به ابلاغ بخشنامه از سوی بانک مرکزی و تکمیل فرآیند تهیه صورت‌های مالی بانک خواهد بود.

بیشتر بخوانید:

تفاوت بين بانک و موسسه اعتباری چيست؟

فرق بانک دولتی و خصوصی

بانکداری چیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا