اخبار بورس

حکشتی: جدول اعضای هیات مدیره خالی از اسامی به دلیل تحریم‌ها

حکشتی: جدول اعضای هیات مدیره خالی از اسامی به دلیل تحریم‌ها

حکشتی از بزرگترین شرکت‌های حمل و نقل دریایی ایران است که در فهرست تحریم‌های ظالمانه آمریکا قرار دارد. در تازه‌ترین تحول، جدول اعضای هیات مدیره این شرکت خالی از اسامی است و حتی نام مدیرعامل نیز در آن ذکر نشده است.

این موضوع در مجمع عمومی سالیانه حکشتی در سال جاری نیز مورد اعتراض یکی از سهامداران قرار گرفت. این سهامدار پرسید که چرا نام اعضای هیات مدیره شرکت افشا نمی‌شود؟

مدیرعامل حکشتی در پاسخ به این پرسش اعلام کرد که با اجازه نهادهای ناظر و به دلیل اینکه احتمال تحریم اعضای هیات مدیره بالاست، بخش اسامی اعضای هیات مدیره شرکت را خالی گذاشتیم.

وی افزود: حتی در مجمع نیز تلاش کردیم تا اسامی اعضای هیات مدیره و حتی تصویر آن ها فاش نشود تا خطری از جانب تحریم ها اعضا را تهدید نکند.

بنابراین می توان گفت که تحریم‌ها دلیل اصلی خالی بودن جدول اعضای هیات مدیره از اسامی است.

این اقدام حکشتی با انتقادات گسترده‌ای از سوی کارشناسان و فعالان اقتصادی مواجه شده است. آنها معتقدند که این اقدام موجب کاهش شفافیت و پاسخگویی در این شرکت شده است.

گفتنی است که حکشتی به عنوان غول حمل و نقل دریایی ایران، نقش مهمی در اقتصاد کشور ایفا می‌کند. این شرکت سالانه میلیاردها دلار کالا را در سطح بین‌المللی جابجا می‌کند.

تحریم‌های ظالمانه آمریکا علیه ایران، مشکلات زیادی را برای این شرکت ایجاد کرده است. این تحریم‌ها موجب شده است تا حکشتی با محدودیت‌های زیادی در زمینه تامین مالی، تجهیزات و خدمات مواجه شود.

خالی بودن جدول اعضای هیات مدیره حکشتی، یکی دیگر از تبعات تحریم‌های آمریکا علیه این شرکت است. این اقدام موجب شده است تا شفافیت و پاسخگویی در این شرکت کاهش یابد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا