اخبار بورس

بورس اوراق بهادار تهران: رونق افزایشی پس از سقوط روز گذشته

بورس اوراق بهادار تهران: رونق افزایشی پس از سقوط روز گذشته

پس از سقوط قابل توجه در روز گذشته، بورس اوراق بهادار تهران امروز با افزایش ۴۴۷۰ واحد به رقم ۲ میلیون و ۵ هزار و ۷۳۷ واحد رسید. اما شاخص کل با معیار هموزن با کاهش ۲۱۷۵ واحد به رقم ۶۸۱ هزار و ۶۷ واحد رسید. ارزش بازار در بورس تهران به بیش از ۷ میلیون و ۳۰۵ هزار میلیارد تومان رسید. معامله‌گران امروز بیش از ۵.۸ میلیارد سهام و اوراق مالی در قالب ۳۱۸ هزار فقره معامله و به ارزش ۳ هزار و ۸۶۱ میلیارد تومان داد و ستد کردند.

امروز شاخص کل و شاخص قیمت با معیار وزنی ـ ارزشی نسبت به روز گذشته ۰.۲۲ درصد تقویت شدند. این دو شاخص با معیار هموزن ۰.۳۲ درصد کاهش یافتند. شاخص آزاد شناور ۰.۳۱ درصد رشد کرد، شاخص بازار اول بورس ۰.۳۲ درصد افزایش یافت و شاخص بازار دوم بورس ۰.۱۲ درصد افزایش یافت.

امروز نمادهای فولاد مبارکه، پتروشیمی خلیج‌فارس، ملی مس ایران، پالایش نفت اصفهان، شستا و ذوب‌آهن بیشترین اثر افزایشی در شاخص بورس را داشتند و نماد پتروشیمی پارس بیشترین اثر کاهشی در شاخص بورس را از خود به جای گذاشتند.

در فرابورس ایران هم شاخص کل با ۳۳ واحد کاهش به رقم ۲۴ هزار و ۹۹۱ واحد رسید. ارزش بازار اول و دوم فرابورس ایران به بیش از یک میلیون و ۳۸۸ هزار میلیارد تومان رسید.

ارزش بازار پایه فرابورس ۴۳۳ هزار میلیارد تومان شد. معامله‌گذاران امروز بیش از ۶ میلیارد سهام و اوراق مالی در قالب ۱۸۵ هزار فقره معامله و به ارزش ۲۱۲ هزار میلیارد تومان داد و ستد کردند.

لازم به ذکر است که امروز مطابق روال دوشنبه‌ها عملیات بازار باز در شبکه بانکی انجام شد و در آن ۲.۲ میلیارد اوراق بدهی دولت در قالب ۳۰۲ نوبت معامله و به ارزش ۲۰۹ هزار میلیارد تومان داد و ستد کردند.

 

بیشتر بخوانید:

 تفاوت بورس و فرابورس

فرابورس چیست

بورس چیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا