مقالات وام گیری از بانک ها

چگونه وام 300 میلیونی بانک ملی بگیریم؟

شرایط دریافت وام 300 میلیونی قرض الحسنه بانک ملی

چگونه وام 300 میلیونی بانک ملی بگیریم؟

وام ۳۰۰ میلیونی بانک ملی در سریع‌ترین حالت ممکن به افرادی تعلق می‌گیرد که ۷۵۰ میلیون پول نقد را برای یک‌ماه در بانک سپرده‌گذاری کنند. در این حالت، مهلت بازپرداخت شش‌ماهه است و رقم اقساط ماهیانه ۶۰ میلیون تومان تخمین زده شده است. وام ۳۰۰ میلیونی بانک ملی در واقع یک وام قرض‌الحسنه است که تنها به افرادی اعطا می‌شود که مقدار مشخصی پول را برای یک مدت مشخص در بانک سپرده‌گذاری کنند. اصل پول همزمان با وام بازپرداخت می‌شود، اما مشتری موظف است یک ضامن معرفی کند. مقدار وام بستگی به مدت سپرده‌گذاری و همچنین مقدار سپرده در بانک دارد. دوره سپرده‌گذاری برای دریافت وام ۳۰۰ میلیونی بانک ملی حداقل یک‌ماه و حداکثر ۱۲ ماه است. اقساط وام ۳۰۰ میلیونی بانک ملی با کارمزد چهار درصد محاسبه می‌شوند. دوره بازپرداخت وام حداقل شش‌ماه است، اما شما همچنین گزینه تسویه در یک سال، ۱۹ ماه، دو سال، ۳۰ ماه، سه سال، ۴۲ ماه، چهار سال، ۵۴ ماه و حداکثر پنج سال را نیز دارید. هر چه مدت زمان بازپرداخت کوتاه‌تر باشد، تسویه‌حساب زودتر انجام خواهد شد، اما مبلغ اقساط ماهیانه بیشتر خواهد بود. سود وام بانکی در حالت عادی ۲۳ درصد است، اما در تسهیلات قرض‌الحسنه از پرداخت سود معاف هستند و اقساط ماهیانه با احتساب کارمزد چهار درصد محاسبه می‌شوند. به همین دلیل، تسهیلات قرض‌الحسنه بسیار محبوب است.

تبلیغات

دریافت وام 300 میلیونی بانک ملی در کوتاهترین زمان

وام ۳۰۰ میلیونی بانک ملی به سرعت برای افرادی اعطا می‌شود که میزان سپرده نقدی ۷۵۰ میلیون تومان را به مدت یک ماه در بانک قرار دهند. در پایان این دوره، بانک ملی مبلغ اصل پول را به مشتری بازپرداخت می‌کند و مشتری می‌تواند درخواست گرفتن ۳۰۰ میلیون تومان وام قرض‌الحسنه با مدت بازپرداخت شش ماهه را داشته باشد تا مدت زمان بازپرداخت وام کاهش یابد. برآورد می‌شود که اقساط وام ۳۰۰ میلیونی بانک ملی در این حالت حدوداً ۶۰ میلیون تومان ماهیانه باشد. طبق قوانین مربوط به تسهیلات قرض‌الحسنه، مبلغ قسط اول برابر با ۶ میلیون تومان است و پنج قسط بعدی هر ماه به مبلغ ۶۰ میلیون تومان باید پرداخت شود. وام ۳۰۰ میلیونی بانک ملی به افرادی که نیاز به تسهیلات بلندمدت دارند، مناسب است. به عنوان مثال، افرادی که برخی هزینه‌های بزرگ را پوشش می‌دهند یا نیاز به سرمایه‌گذاری بلندمدت دارند، می‌توانند از این وام بهره‌برداری کنند. اما اگر کسی دارای ۶ میلیارد تومان پول است، عملاً نیازی به دریافت وام ۳۰۰ میلیونی ندارد، مگر اینکه تمایلی به استفاده از تسهیلات بانکی برای هدف خاصی داشته باشد.

جزئیات وام 300 میلیونی بانک ملی طرح مهربانی

وام ۳۰۰ میلیونی بانک ملی می‌تواند با سپرده‌گذاری ۳۰۰ میلیون تومان قابل دریافت باشد. اگر مبلغ مذکور را به مدت سه ماه در صندوق قرض‌الحسنه بگذارید، پس از گذشت این دوره، می‌توانید همان ۳۰۰ میلیون تومان را به همراه وام دریافت کنید.

برای دریافت وام ۳۰۰ میلیونی بانک ملی، می‌توانید با کمترین میزان سپرده، یعنی ۸۱ میلیون و ۸۲ هزار تومان، درخواست دهید. در این صورت، باید مبلغ مذکور را به مدت ۱۲ ماه در بانک سپرده‌گذاری کنید و در پایان این دوره، هم اصل پول و هم وام ۳۰۰ میلیون را دریافت کنید. اگر این گزینه‌ها جذاب به نظر می‌رسند، لازم است بدانید که اقساط بازپرداخت وام ۳۰۰ میلیون تومان در حالت شش‌ماهه به طور متوسط حدود ۶۰ میلیون تومان در ماه محاسبه می‌شود. بله، درست خواندید؛ هر ماه باید ۶۰ میلیون تومان قسط پرداخت شود!

تبلیغات وام 300 میلیونی بانک ملی بر روی بیلبوردهای شهر

بانک ملی، در تبلیغات خود روی بیلبورد‌های شهری، اعلام کرده است که وام قرض‌الحسنه سقف ۳۰۰ میلیون تومان را با کارمزد چهار درصد پرداخت می‌کند. شعار تبلیغاتی جذابی که انتخاب کرده‌اند این است که “سقف مهربانی بلند است”. اگر شما این موضوع را پیگیری کنید و به سایت بانک ملی مراجعه کنید، در اطلاعیه‌های آن آمده است که پرداخت وام ۳۰۰ میلیونی یکی از طرح‌های جدید است و متقاضیان می‌توانند در کمترین زمان ممکن وام را دریافت کنند. در یک بخش دیگر از اطلاعیه خود، بانک ملی به افرادی که در این بانک حساب ندارند، اعلام کرده است که با استفاده از اپلیکیشن همراه بانک بام، می‌توانند با یک تیر دو نشان بزنند؛ یعنی با افتتاح حساب، امکان استفاده از تسهیلات ۳۰۰ میلیونی را نیز به دست خواهند آورد. با این حال، وام ۳۰۰ میلیونی بانک ملی، از نزدیک به همان اندازه جذاب نیست که در تبلیغات بیان شده است.

وام 300 میلیونی در سایر بانک ها

وام ۳۰۰ میلیون تومانی، نه تنها توسط بانک ملی بلکه توسط بانک مرکزی نیز پرداخت نمی‌شود. در ماه اردیبهشت امسال، بانک مرکزی اعلام کرد که سقف وام‌های قرض‌الحسنه را افزایش می‌دهد. قبلاً این سقف ۲۰۰ میلیون تومان بوده و با افزایش ۱۰۰ میلیون تومانی به ۳۰۰ میلیون تومان رسیده است. همچنین باید به نقش حرف “تا” قبل از ۳۰۰ میلیون تومان توجه کرد.

وام ۳۰۰ میلیون تومانی بانک ملی یکی از انواع تسهیلات قرض‌الحسنه است، اما این به معنای پرداخت ۳۰۰ میلیون تومان به همه متقاضیان نیست. استفاده از کلمه “سقف” در تبلیغات محیطی و شهری بیان می‌کند که متقاضیان می‌توانند حداکثر ۳۰۰ میلیون تومان وام دریافت کنند، اما بسیاری از متقاضیان ممکن است مبالغ کمتری دریافت کنند.

تسهیلات قرض‌الحسنه به میزان ۳۰۰ میلیون تومان به دو بانک مهر ایران و رسالت تعلق دارد، زیرا هر دوی آن‌ها بانک‌های تخصصی قرض‌الحسنه کشور هستند. با این حال، سایر بانک‌ها نیز می‌توانند به اختیار خود و با توجه به منافعشان در ارائه تسهیلات قرض‌الحسنه مشارکت کنند.

علاوه بر بانک ملی و دو بانک تخصصی، تسهیلات قرض‌الحسنه در فهرست خدمات بانک‌های آینده، سینا، توسعه تعاون، پارسیان و سایر بانک‌های کشور نیز موجود است. وام ازدواج، محبوب‌ترین نوع تسهیلات قرض‌الحسنه است.

در حالت عادی، سود وام‌های بانکی با نرخ ۲۳ درصد محاسبه می‌شود. با این حال، دریافت‌کنندگان تسهیلات قرض‌الحسنه از پرداخت سود معاف هستند و باید اقساط ماهیانه خود را با احتساب کارمزد چهار درصد به بانک پرداخت کنند. به دلیل پایین بودن کارمزد و میزان کم اقساط ماهیانه، تسهیلات قرض‌الحسنه مورد علاقه و تقاضمی‌باشد.

پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه وابسته به سپرده‌گذاری مردم در صندوق‌های قرض‌الحسنه است. اما به دلیل عدم دریافت سود برای سپرده‌های صندوق قرض‌الحسنه، محبوبیت آنها کاهش یافته و موجودی آنها در سال‌های اخیر کاهش قابل توجهی داشته است.

اقساط وام 300 میلیونی بانک ملی

بانک‌ها برای پرداخت تسهیلات، از منابع خاصی استفاده می‌کنند. منابع مورد نیاز برای وام ۳۰۰ میلیونی بانک ملی، که در واقع وام قرض‌الحسنه است، از صندوق‌های قرض‌الحسنه تأمین می‌شود. بنابراین، تنها افرادی که می‌خواهند وام دریافت کنند، باید مبلغ مورد نیاز خود را در بانک سپرده‌گذاری کنند.

میزان وامی که به هر فرد پرداخت می‌شود، علاوه بر مدت زمان سپرده‌گذاری، بستگی به میزان سپرده‌ای دارد که در بانک قرار می‌دهد. در صورت درخواست برای دریافت وام ۳۰۰ میلیونی بانک ملی و نیاز فوری به حداکثر مبلغ ۳۰۰ میلیون تومان، باید ۷۵۰ میلیون تومان را به مدت یک ماه در حساب خود سپرده‌گذاری کنید. اما اگر توانایی صبر برای یک سال را دارید، می‌توانید ۸۱ میلیون تومان را به مدت یک سال سپرده‌گذاری کنید و دوره بازپرداخت شش ماهه را انتخاب کنید. در این حالت، شما وام را زودتر دریافت کرده و اقساط را در مدت زمان کوتاه‌تری پرداخت می‌کنید، اما میزان قسط ماهیانه حدوداً ۶۰ میلیون تومان خواهد بود.

مبلغ وام ۳۰۰ میلیونی بانک ملی با در نظر گرفتن کارمزد چهار درصدی و در طی دوره‌های مختلف توسط درخواست کننده تعیین می‌شود. حداقل دوره بازپرداخت وام شش ماه است، اما شما می‌توانید از گزینه‌های بازگشت یک ساله، ۱۹ ماهه، دو ساله، ۳۰ ماهه، سه ساله، ۴۲ ماهه، چهار ساله، ۵۴ ماهه و حداکثر پنج ساله استفاده کنید. هرچه دوره بازپرداخت را کوتاه‌تر انتخاب کنید، پرداخت اقساط زودتر به پایان می‌رسد، اما قسط ماهیانه بالاتر خواهد بود.

با مبلغ ۴۷۶ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان سپرده‌گذاری برای مدت یک سال و انتخاب بازپرداخت ۶۰ ماهه، می‌توانید وبا سپرده‌گذاری مبلغ ۴۷۶ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان به مدت یک سال و انتخاب دوره بازپرداخت ۶۰ ماهه، می‌توانید وام ۳۰۰ میلیونی را دریافت کنید. در این صورت، شما باید در طول پنج سال آینده به طور متوسط پنج میلیون و ۴۵۵ هزار تومان به صورت ماهیانه قسط بپردازید.

شرایط دریافت وام 300 میلیونی قرض الحسنه بانک ملی

تسهیلات ۳۰۰ میلیونی بانک ملی برای اشخاصی در نظر گرفته شده است که مبلغ مشخصی را در بانک سپرده‌گذاری کرده و توانایی انتظار برای مدت زمان تعیین شده را دارند. هنگامی که فردی در زمان مقرر برای سپرده‌گذاری، امتیازات لازم را کسب کرده و مشمول دریافت وام شود، می‌تواند مبلغ اصل پول را برداشت کند.

برای پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه، بانک ملی و سایر بانک‌ها ابتدا تلاش می‌کنند تا منابع را جذب کنند و صندوق‌های قرض‌الحسنه را تقویت کنند. قدرت هر بانک در ارائه تسهیلات قرض‌الحسنه به طور مستقیم با توانایی جذب منابع مرتبط است. میزان وامی که به هر شخص پرداخت می‌شود، در نهایت براساس میزان سپرده و مدت زمانی که در انتظار می‌ماند، تعیین می‌شود. حداکثر مبلغ وام قابل پرداخت در این حالت ۳۰۰ میلیون تومان است.

در سریعترین حالت ممکن، وام ۳۰۰ میلیونی بانک ملی به افرادی اختصاص می‌یابد که یک مبلغ ۷۵۰ میلیون تومان را برای مدت یک ماه سپرده‌گذاری کنند. کمترین دوره بازپرداخت پول شش ماه است و سپرده ۷۵۰ میلیونی شما تا زمان پرداخت وام پیش بانک باقی می‌ماند.

وام ۳۰۰ میلیونی بانک ملی به افرادی با میزان سپرده مناسب تعلق می‌گیرد که ۳۰۰ میلیون تومان را دارند و آن را برای سه ماه در صندوق قرض‌الحسنه سپرده‌گذاری کنند. این افراد می‌توانند پس از سه ماه، وام ۳۰۰ میلیونی را دریافت کنند. اگر این گزینه جذاب به نظر می‌رسد، باید دانست که اقساط وام ۳۰۰ میلیونی بانک ملی در حالت بازپرداخت شش ماهه، به طور متوسط ۶۰ میلیون تومان محاسبه می‌شود. اما اگر گزینه بازپرداخت ۲۴ ماه را انتخاب کنید، اقساط وام ۳۰۰ میلیونی بانک ملی به مبلاز ماهیانه ۱۳ میلیون و ۶۳۶ هزار تومان می‌رسد.

سوالات متداول

1. طرح وام 300 میلیونی بانک ملی چیست؟

این طرح که با نام “طرح مهربانی ملی” شناخته می‌شود، به مشتریان بانک ملی امکان می‌دهد تا سقف 300 میلیون تومان وام قرض‌الحسنه با کارمزد 4 درصد دریافت کنند.

2. شرایط دریافت وام 300 میلیونی بانک ملی چیست؟

  • افتتاح حساب قرض‌الحسنه نهال یا مهربانی در یکی از شعب بانک ملی
  • سپرده‌گذاری در حساب به مدت حداقل 1 ماه و حداکثر 12 ماه
  • ارائه یک ضامن معتبر
  • داشتن چک صیادی
  • عدم چک برگشتی
  • داشتن شرایط اعتباری مناسب

3. میزان سپرده لازم برای دریافت وام 300 میلیونی چقدر است؟

میزان سپرده لازم به مدت زمان سپرده‌گذاری بستگی دارد. به طور مثال، برای دریافت وام 300 میلیونی با بازپرداخت 60 ماهه، نیاز به سپرده‌گذاری 476 میلیون تومان به مدت 1 سال خواهید داشت.

4. نرخ سود وام 300 میلیونی بانک ملی چقدر است؟

این وام قرض‌الحسنه است و سود 4 درصدی به آن تعلق می‌گیرد.

5. حداکثر زمان بازپرداخت وام 300 میلیونی چقدر است؟

حداکثر زمان بازپرداخت این وام 60 ماهه است.

6. چه کسانی می‌توانند از وام 300 میلیونی بانک ملی استفاده کنند؟

تمام مشتریان بانک ملی که شرایط ذکر شده را داشته باشند می‌توانند از این وام استفاده کنند.

7. چگونه می‌توان برای وام 300 میلیونی بانک ملی تقاضا داد؟

برای تقاضای این وام می‌توانید به یکی از شعب بانک ملی مراجعه کرده و یا از طریق سامانه بام اقدام کنید.

8. چه مدارکی برای دریافت وام 300 میلیونی بانک ملی لازم است؟

  • اصل و تصویر کارت ملی و شناسنامه
  • گواهی اشتغال به کار یا مدارک مربوط به فعالیت شغلی
  • مدارک ضامن
  • چک صیادی

9. در چه صورت می‌توان از وام 300 میلیونی بانک ملی استفاده کرد؟

این وام برای مصارف مختلف از جمله خرید مسکن، تعمیرات منزل، خرید لوازم ضروری و … قابل استفاده است.

10. آیا امکان انتقال وام 300 میلیونی بانک ملی به شخص دیگر وجود دارد؟

خیر، امکان انتقال این وام به شخص دیگر وجود ندارد.

ممنون که تا پایان مقاله “چگونه وام 300 میلیونی بانک ملی بگیریم” همراه ما بودید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا