اخبار بورس

رشد چشمگیر معاملات گواهی سپرده شمش طلا و تأثیر آن بر بازار

رشد چشمگیر معاملات گواهی سپرده شمش طلا و تأثیر آن بر بازار

سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی شرایط فروش خودروهای در اختیار خود را برای عرضه در مزایده‌های سراسری و فوق العاده اعلام کرد. پیرو دستور معاون اول رئیس جمهور مبنی بر تسریع در تعیین تکلیف کالاهای متروکه در بنادر و گمرکات استان هرمزگان، سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی با همکاری و هماهنگی دستگاه‌های ذی ربط، در نظر دارد ۱۰۳۸ دستگاه خودروی سواری، سنگین، ماشین‌آلات راهسازی را در مزایده‌های فوق العاده ۵۸۰ مخصوص هرمزگان و مزایده سراسری الکترونیکی فوق العاده ۵۸۱ وسایل نقلیه به فروش برساند.

تبلیغات

با توجه به تاریخ‌ها، علاقه‌مندان می‌توانند اطلاعات مزایده را از طریق سامانه ستاد تدارکات الکترونیک دولت یا تارنمای سازمان اموال تملیکی بدست آورده و پیشنهادهای قیمتی خود را ثبت کنند.

همچنین برای تخمین حجم معاملات این شمش طلا به تعداد سکه، با توجه به وزن متوسط شمش‌ها در خزانه، می‌توان اظهار داشت که حجم معاملات تقریباً معادل ۱۵۹ هزار سکه طلا است.

این افزایش معاملات معمولاً به عواملی مانند تقاضا برای سرمایه‌گذاری در طلا و سهولت معامله در این بازار برمی‌گردد. همچنین، تقدیر می‌شود که در نیمه دوم سال جاری، افزایش معاملات و رکوردهای قابل توجهی در بازار بورس کالا ثبت شود.

برای شرکت در معاملات گواهی سپرده شمش طلا در این بازار، حداقل سرمایه مورد نیاز حدود ۳۲۸ هزار تومان است. همچنین، سرمایه‌گذارانی که اوراق به مقدار یک شمش طلا (معادل ۱۱هزار گواهی) دارند، می‌توانند طلا را از انبارهای بورسی تحویل بگیرند.

ساعات معاملاتی گواهی سپرده شمش طلا در روزهای شنبه تا چهارشنبه از ۱۰ صبح تا ۱۷ بعدازظهر است، و در روزهای پنج‌شنبه تا ساعت ۱۵ معامله انجام می‌شود.

بیشتر بخوانید:

مراحل خرید در بورس کالا چگونه است؟

روش دريافت کد بورس کالا چگونه است؟

انواع بازارهای مالی چیست و تئوری کارایی آن‌ها چگونه است؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا